درباره فرســـاران

فرســاران اولین مرکز آموزش تخصصی اکسل در ایران است و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ فعالیت با یک وبلاگ شروع کرده است.

واژه «فرساران» از دو کلمه «فر» به معنای دانش و آگاهی و «ساران» به معنی پیروان برای اولین بار در زبان فارسی ساخته شده است.

هدف اولیه فرساران آن بود تا به کارشناسان سازمان‌ها یاری رساند تا با استفاده از قابلیت‌های اکسل، با سرعت  و دقت، محاسبات و گزارش‌های مورد نیاز سازمان را در اکسل پیاده سازی کنند.

با این هدف ما در فرساران برای اولین بار در ایران «افزونه تاریخ هجری شمسی و تبدیل عدد به حروف» در اکسل را ارائه کردیم و آن افزونه را تا امروز به روزسانی کرده‌ایم.

در حال حاضر علاوه بر استفاده از قابلیت‌های اکسل، فرساران به سازمان‌ها و کارشناسان کمک می‌کند تا با استفاده از قابلیت‌های پاور بی آی، پاورکوئری و زبان برنامه نویسی پایتون بتوانند نیازهای سازمانی خود را مرتفع سازند. 


روش تدریس و پداگوژی فرساران در آموزش


یکی از خدمات کلیدی فرساران آموزش تحلیل داد‌ه‌ها به کارشناسان سازمان‌ها است و این آموزش بر این اصول استوار است:

⭐ تمرکز بر ابزارهای کاربردی

بر این واقعیت که انتقال تجربه و دانش محدود می‌باشد، کاملا واقف هستیم و به همین دلیل رویکرد این دوره تدریس بر « آنچه باید بدانید» استوار شده است و از گفتن «مطالب جالب» و یا «ترفندهای غیر کاربردی» پرهیز خواهد شد. در سرفصل‌های دوره‌های آموزشی فرساران تنها مواردی گنجانیده می‌شود که با محک تجربه، کاربردی بودن آن‌ها را آزموده باشیم.

⭐ انتقال تجربه و مدل ذهنی

انباشت دانش و تجربه شکل گرفته در طی سال‌ها تدریس، ده‌ها مشاوره و هزاران ساعت تحقیق را به صورت مثال‌هایی ساده و قابل فهم در دوره‌های آموزشی برای شما گنجانده‌ایم و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از قدرت کامپیوتر‌ها برای تحلیل داده‌ها و طراحی گزارش‌های مورد نیاز خود استفاده کنید. 
آنچه فراگیران در دوره‌های فرساران می‌آموزند، مدل ذهنی استاد است که چگونه یک مسئله تحلیل و راه‌کارهای مختلف آن بررسی می‌شوند.