انتخابگر تاریخ شمسی اکسس

انتخابگر تقویم یا تاریخ شمسی در اکسس یا Date Picker ابزاری است که در یک نمای کلی، تقویم یک ماه را به کاربر نمایش می‌دهد و کاربر می‌تواند برای انتخاب یک تاریخ از آن استفاده کند. این ابزار بر روی Form ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • بر روی فایل‌های اکسس به سادگی و با چند کلیک نصب می‌شود.
  • سازگاری با تمامی نسخه‌های اکسس و ویندوز
  • بدون محدودیت تعداد نصب و یا محدودیت استفاده زمانی
  • متن باز و قابل ویرایش

همراه با هر یک از محصولات فایل راهنمای نصب و استفاده از آن وجود دارد و در فایلی که از سایت پس از خرید دانلود می‌کنید، موجود است.
برای استفاده صحیح از این محصول شما باید با مفاهیم برنامه نویسی اکسس و VBA آشنا باشید و در غیر اینصورت ممکن است با مشکلاتی هنگام نصب و یا استفاده آن مواجه شوید و امکان ارائه پشتیبانی و یا راهنمایی بجز فایل راهنمای ارائه شده،  از سوی ما وجود ندارد.

توجه مهم:
این محصول خارج از گارانتی و پشتیبانی فرساران است.
این محصول جزو محصولات، خارج از گارانتی و پشتیبانی فرساران است. همچنین توجه داشته باشید که بروزرسانی این محصول به اتمام رسیده است و در آینده نسخه به روز آن عرضه نخواهد شد.
کدها و برنامه این محصول کاملا باز است و شما می‌توانید در صورت داشتن دانش برنامه نویسی آن را به دلخواه خود تغییر دهید و مشکلات احتمالی آن را مرتفع نمایید. اگر چه مشکل شناخته شده‌ای در آن وجود ندارد و به روزرسانی مختصری برای سال 1400 در آن اعمال گردید.
هزینه در نظر گرفته شده برای این محصول، با توجه به تعداد بازدید و تعداد دفعات بالای دریافت آن، صرفا جهت تامین مخارج زیرساخت است. پرداخت هزینه، به معنای تعهد تیم فرساران به پشتیبانی یا رفع مشکلات کاربران نیست.  

سوالات  و مشکلات متداول:
1- چگونه می‌توان انتخابگر را به یکTextBox که در  subform است، وصل کرد؟

پاسخ:
برای آنکه بتوانید انتخابگر تاریخ را به یک TextBox که در یک Subfrom قرار دارد، متصل کنید باید از روش زیر استفاده کنید.
فرض کنید که یک فرم اصلی دارید به نام YourMainFormName که در آن یک SubForm به نام YourSubFormName دارید و در داخل آن SubForm یک TextBox به نام YourTextBoxName دارید،

=CalendarFor([Forms]![YourMainFormName]![YourSubFormName].[Form]![YourTextBoxName],[Forms]![YourMainFormName]![YourSubFormName].[Form],1)​

2- ممکن است که تنظیمات زبان Region / Language شما در حالت فارسی باشد، در اینصورت باید به جای علامت کاما برای جدا گردن ورودی‌های توابع، از علامت سیمکالن استفاده نمایید.
3- در صورتی که از توابع تاریخ شمسی و تبدیل عدد به حروف استفاده می کنید، لازم نیست که ماژول‌های DateModule و Farsaran_Persian_Tools و کلاس DateClass را در فایل خود اضافه کنید.